اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
799 بازدید
آيا سولاریوم براي پروتز سینه ضرر دارد؟
  1. خانه
  2. پروتز سینه
  3. آيا سولاریوم براي پروتز سینه ضرر دارد؟

آيا سولاریوم براي پروتز سینه ضرر دارد؟

دسته‌بندی: پروتز سینه

آيا سولاریوم برای پروتز سینه ضرر دارد؟

پروتز سینه به طور گسترده در سال‌های اخیر استفاده شده است و به عنوان یک روش ایمن و موثر برای بهبود شکل و حجم پستان شناخته شده است. با این حال، هیچ روش جراحی بدون خطرات و مشکلات نیست و باید با پزشک خود در مورد مزایا و معایب روش‌های مختلف جراحی پروتز سینه صحبت کنید. پس از جراحی پروتز سینه، باید به مرور زمان بهبودی و بازگشت به فعالیت‌های روزانه داشته باشید. سولاریوم دستگاهی است که از آن در جهت برنز شدن و تیره شدن پوست استفاده می شود و بانوانی که به سبزه بودن رنگ بدن علاقه مند هستند و می خواهند پوست تیره تری داشته باشند، از این دستگاه به وفوور استفاده می کنند و در کل استقبال خوبی از سولاریوم به عمل آمده است.شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که آيا سولاریوم برای پروتز سینه ضرر دارد؟ سولاریوم به صورت کلی بر روی پروتز سینه اثر نمی گذارد و ضرری را برای آن نخواهد داشت که با این وجود کسانی که پروتز سینه انجام داده باشند هم می‌تواند از سولاریوم استفاده کنند و در معرض اشعه آن قرار بگیرند. اما لازم به ذکر است که برای استفاده از این روش بعد از پروتز سینه باید در مواقع مناسب و پس از مدت زمان مشخصی از این روش استفاده کرد تا مشکلی ایجاد نشود. در غیر این صورت سولاریوم می‌تواند اثرات منفی به نتیجه حاصل از پروتز سینه بگذارد.

در واقع پوست پس از جراحی پروتز سینه هنوز در حال بهبود است و قابلیت آسیب دیدن بیشتری دارد. در برخی از موارد،  پروتز سینه ممکن است حساسیت به نور خورشید داشته باشد و باعث تحریک و التهاب پوست شود. در هنگام استفاده از سولاریوم پس از جراحی پروتز سینه، باید از پوشیدن لباس‌های مناسب برای محافظت از پوست و استفاده از کرم ضدآفتاب با SPF بالا استفاده کنید. البته بهتر است در این مورد به دستور پزشک خود عمل کنید، چرا که در مواردی ممکن است پزشک شما به شما توصیه کند که از این فعالیت‌ها برای مدتی پس از جراحی پرهیز کنید یا توصیه کند که حداقل ۲ تا ۴ هفته پس از جراحی پروتز سینه، از سولاریوم یا حمام آفتاب خودداری کنید، به دلیل اینکه پوست شما هنوز بهبود نیافته است و قابلیت آسیب دیدن بیشتر را دارد. با اطمینان خاطر جراحی‌های زیبایی مورد نیازتان را به تیم جراحی لیپوماتیک ایران بسپارید.

دلیل انتظار برای سولاریوم بعد از پروتز سینه

 

آيا سولاریوم براي پروتز سینه ضرر دارد؟

علت تعیین مدت انتظار برای سولاریوم بعد از پروتز سینه، از بین رفتن جای زخم‌ها و باقی نماندن رد اسکار روی پوست هست. چون پوست در نواحی که دچار اسکار شده حساس‌تر و آسیب‌پذیرتره؛ و اگر در معرض نور آفتاب قرار بگیرید، پوست در امتداد ناحیه‌ای که برش خورده و دچار اسکار موقت هست تیره‌تر می‌شه. کسانی که تا قبل از انجام پروتز سینه از سولاریوم برای تغییر رنگ پوست استفاده می‌کردند علاقه‌مند هستند که همچنان این عمل زیبایی رو در دوران بعد از جراحی پروتز سینه نیز ادامه بدهند. با توجه به اینکه پس از سولاریوم یا حمام آفتاب متوجه تغییر رنگ پوست این ناحیه و تفاوت اون با سایر نقاط بدنتان می‌شوید به خاطر این اتفاق آسیب‌پذیری پوست ناحیه دارای زخم بیشتر شده و پزشکان توصیه می‌کنند که تا حد امکان از حمام آفتاب گرفتن یا سولاریوم بعد از عمل پروتز سینه اجتناب کنید.

عوارض ناشی از سولاریوم برای پروتز سینه چیست؟

 

آيا سولاریوم براي پروتز سینه ضرر دارد؟

سولاریوم اشعه فرابنفش دارد و اشعه ناشی از این دستگاه می‌تواند بر روی بافت‌ها و جراحت‌های ایجاد شده ناشی از عمل پروتز تاثیر بگذارند و خط اسکار ایجاد شده را تحت تاثیر قرار دهند. از طرف دیگر اگر مدت زمان مناسب برای انجام سولاریوم پس از پروتز سینه را رعایت نکنید، این امکان وجود دارد که زخم‌هایی در محل اسکار ایجاد شوند و آن‌ها را ملتهب کنند. می‌توان گفت که سولاریوم در زمان نامناسب آن می‌تواند باعث تیره شدن زخم‌های پروتز شوند و شرایطی را ایجاد کنند که محل زخم‌ها و بخیه‌ها لک ایجاد شود و تیرگی آن برطرف نگردد.

بر اساس نظر پزشکان متخصص در رابطه با پروتز سینه، مدت زمانی در حدود یک سال زمان لازم است تا جراحت‌ها و اسکار ناشی از جراحی پروتز سینه بهبود یابد و در نهایت افراد بتوانند سولاریوم انجام دهند. بهترین زمان برای سولاریوم بعد از پروتز سینه زمانی است که زخم‌ها و اسکار ناشی از جراحی پروتز سینه به صورت کامل بهبود یافته و آثار آن به طور کامل محو شده باشند. در نتیجه اگر می‌خواهید پروتز کنید و سولاریوم برای شما اولویت مهمی است، به مدت یک سال پس از پروتز اجازه استفاده از آن را نخواهید داشت.

 

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست