ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی(جراحی زیبایی شکم)

بزرگی وچاق بودن پهلوها و شکم نیز ازعلت های مراجه به پزشکان زیبایی است.روش ها برای افراد مختلف با نوع تغییرات متفاوت است.و باعث تقسیم بندی بیماران میشود.افراد که فقط بزرگی شکم و پهلو دارند با لیپوماتیک قابل برطرف شدن است.اما افرادی که علاوه بر شکم و پهلو های بزرگ دچار ترک های پوستی متعدد یا افتادگی پوست شکم و همچنین شلی جدار شکم دارند، علاوه بر لیپومایتک ناحیه مورد نظر باید ابدومینوپلاستی هم انجام دهند تا جدار پوست صاف و یکنواخت شود.در ابدومینوپلاستی پوست از محل برش سزارین برش میخورد وتا نزدیک جناب سینه برش پوست بلند میشود، وقتی پوست بلند میشود جدار شکم که شل شده است بازسازی میشود و فاصله عضلات کم میشود و این امکان را به جراح میدهد تا شکم بعد از عمل کوچکتر و کمر بسیار باریک شود.پس از آن پوست کشده میشود و پوست اضافی برش داده شده وپوست با کیفیت و سالم به پوست محل سزارین بخیه میشود.

تفاوت ابدو وجراحیهای لاغری چیست؟

عمل ابدومینوپلاستی یک عمل زیبایی است و آن را با جراحی های کاهش وزن اشتباه نگیرید. با داشتن رژیم غذایی متعادل و برنامه ورزشی نیازی به عمل جراحی نیست اما اگر وزن زیادی کم کردید و یا در دوره بارداری شکمتان بیش از حد جلو آمد و دیگر به حالت عادی بازنگشت، پس از مشورت با پزشک متخصص درباره انجام ابدومینوپلاستی تصمیم بگیرید. معمولا کسانی که وزن اضافی بالایی دارند پس از کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل با پوست اضافی شکم به مشکل برمی خورند در چنین شرایطی یکی از راه های درست این عمل زیبایی میباشد.

به کلینیک جراحی _ زیبایی دکتر حسین رحمانی خوش آمدید میتونید الان نوبت بگیرید

توضیحات دکتر حسین رحمانی در خصوص پروتز سینه

پاسخ به چند سوال رایج!

آیا عمل ابدومینو پلاستی می‌تواند خط برش زایمان را از بین ببرد؟

اگر این برش در قسمت تحتانی شکم  یعنی زیر ناف قرار داشته باشد، معمولاً در حین ابدومینوپلاستی از بین می‌رود.  قسمت بالای ناف شکم پوست الاستیته ببیشتری دارد و كیفیت بهتری داردواین پوست در نهایت پوست تمام شکم را تشکیل میدهد  وخطوط موجدار زیر ناف برداشته می شود ولی یک خط جراحی باقی خواهد ماند.

چه کسانی مي توان ليپو ابدومينوپلاستی را انجام داد؟

دراکثر بيمارانی که کانديد عمل آبدومينوپلاستی باشند،مي توان ليپو آبدومينوپلاستی را انجام داد.

 مي توان ليپو ابدومينوپلاستی را با ليپوساکشن ساير قسمت ها در يک جلسه انجام داد؟

بله، مي توان ليپوساکشن پشت يا کمر را همراه با ليپو آبدومينوپلاستی در يک جلسه انجام داد.

مدت نقاهت ابدومینوپلاستی چقدراست؟

اصولا نمیتوان برای همه افراد مدت نقاهت یکسان مشخص کرد.معمولا ظرف یک تا دوهفته بعد از عمل میتوان فعالیت های عادی را انجام داد.

شکم بند تا چه مدتی استفاده شود؟

شکم بند به جمع شدن پوست و کاهش درد وتورم کمک میکند.توصیه میشود تا4هفته شکم بند استفاده کنید وبعد از آن از گن استفاده کنید.

آیا بعد از ابدومینوپلاستی میتوان باردار شد؟

به افراد توصیه میشود زمانی اقدام به عمل ابدومینوپلاستی مراجعه کنند که قصد بارداری ندارند. اولا بخاطر دوختن لایه های شکم بارداری سخت میشود.ثانیا بارداری نتیجه عمل ابدو را به هم میریزد وفرد مجددا باید جراحی شود. بنابراین توصیه بر این است که زمانی اقدام به عمل کنید که تصمیم به بارداری مجدد نداشته باشید.

فواید روش ليپو ابدومينوپلاستی کدام است؟

1- خونريزي کمتر

2- به خاطر انجام ليپوستاکشن شکل شکم بهتر مي شود و نماي نيمرخ بيمار طبيعي تر است.

3- بيشتر شديان هاي تغذيه کننده مهم،لنفاتيک و اعصاب جدار شکم حفظ مي شوند.

4- حس ناحيه بالاي عانه و قمست تحتاني شکم بهتر حفظ مي شود و درد بعد از عمل کمتر است.

5- ميزان عوارض بعد از عمل (هماتوم،سروما،نکروز و باز شدن زخم)در اين روش کمتر است.

6- سير بهبودي بعد از عمل سريع ايت و نيز ترخيص بيمار زودتر انجام مي شود.

7- اندازه برش در اين روش کوتاه تر است و احتمال اضافه آمدن پوست در گوشه هاي برش (Dogears)در اين روش بسيار کم است.

8- ميزان ايمني اين روش (در مقايسه با رو ش کلاسيک ) براي افراد سيگاري بيشتر میباشد.

به راحتی و در سریعترین زمان به صورت آنلاین از سایت ما نوبت بگیرید

پاسخ به سوالات مهم؟!

♦  مصرف سيگار

♦  ديابت

♦  سوء تغذيه

♦  اختلالات ترميم زخم

♦  اختلال ايمنی

♦  مصرف داروهای ضد انعقاد

♦  تاريخچه قابل توجه لخته شدن دروريدهاي عمقي پا يا ريه

♦  اختلال عملکرد روده يا مثانه

♦  نارسايي وريد يا لنفادم اندام تحتاني

♦ مشکلات طبي قابل توجه شامل بيماري هاي انسدادي مزمن ريه، نارسايي کليه، کم خوني

 

  • توقف مصرف سيگار، 4 تا 6 هفته قبل از عمل.
  • مصرف مولتي ويتامين روزانه.
  • قطع مصرف آسپرين با ساير داروهاي رقيق کننده خون با نظر پزشک معالج.
  • پرهيز از مصرف تمامي مکمل هاي غذايي و گياهي که توسط جراح تائيد نمي شوند.
  • انجام آزمايش هاي روتين قبل از عمل مانند CBC، قندخون، اوره، کراتينين، تست هاي انعقادي و ساير آزمايش ها طبق نظر جراح.
  • استفاده از شکم بند به مدت 2هفته قبل از عمل،توسط بعضي جراحان توصيه مي شود.

 

  • تقریبا یک تا چهار هفته زمان می‌برد تا بیماران بتوانند به بهبودی نسبی دست یابند. در این مدت فرد به رعایت اقدامات خاصی توصیه می‌شود که اجرای دقیق آن‌ها به بهبودی سریع‌تر و کسب نتیجه بهتر از جراحی کمک خواهد کرد. این اقدامات بعد از عمل جراحی شکم ابدومینوپلاستی شامل:به دلیل وجود درد در سه روز ابتدایی پس از عمل می‌توان با نظر جراح از مسکن و ضددرد استفاده کرد؛استراحت مطلق و خوابیدن مداوم پس از عمل به دلیل خطر لخته شدن خون در پاها ممنوع است و فرد باید فعالیت روزمره خود را داشته باشد؛مصرف آناناس تازه یا کمپوت آن می‌تواند روند بهبودی زخم را تسریع کند؛مصرف میوه، ماهی و میگو در این دوران بسیار مفید است؛بروز ترشحات خون‌آبه‌ای از محل زخم نرمال بوده ولی خونریزی فعال نیاز به پیگیری فوری به خصوص در دو هفته ابتدایی پس از عمل دارد؛باید از بلند کردن اجسام سنگین در طول دوره بهبودی اجتناب شود؛کبودی و ناراحتی پس از عمل طبیعی است که با پوشیدن لباس مخصوص و شکم‌بند کشسان برای یک ماه می‌توان میزان کبودی و تورم ناحیه را کنترل و ترمیم بافت شکم را حمایت کند. همچنین در شکل‌گیری جدید پوست ناحیه تحت درمان مؤثر است؛باید از مصرف تمام اشکال نیکوتین از یک ماه یا بیشتر قبل از عمل جراحی و همچنین در طول دوره بهبودی خودداری شود؛مصرف نمک باید حداقل تا دو هفته پس از عمل جراحی محدود شود؛ویزیت پیگیری روز سوم و هفته اول پس از عمل برای بررسی ناحیه برش و زخم ضروری است. معمولاً درن در روز سوم خارج می‌شود؛ناحیه‌ی برش زخم قرمز و برجسته است که با مراقبت‌های مناسب فقط یک خط نقره‌ای نازک از آن برجا می‌ماند. بهبودی کامل زخم 3 الی 6 ماه حتی یک سال زمان می‌برد. معمولاً در روزهای ابتدایی پس از عمل ابدومینوپلاستی زخم ظاهر خوبی دارد اما با گذشت زمان برجسته‌تر و قرمز تیره و حتی ارغوانی رنگ خواهد شد.

 

به طور کلی احتمال عارضه در هر جراحی وجود دارد.این عوارض باتوجه به تجربه جراح و نگهداری صحیح بعد از عمل میتواند به حداقل برسد.عوارض احتمالی صرفا جهت آگاهی گفته میشود ودلیلی وجود ندارد همه عوارض در یک فرد بروز دهد.

تورم محل عمل

خون ریزی

تأخیر در بهبود زخم

از دست دادن پوست بیش از حد

بی‌حسی و یا سایر تغییرات در حس پوست

عوارض بی‌هوشی

تغییر رنگ پوست یا تورم طولانی مدت

مرگ بافت چربی عمقی پوست (نکروز چربی)

جدایی زخم عمده

 

از جمله عواملی که افراد در جراحیهای زیبایی شکم و پهلو یا تناسب اندام به آن توجه میکنند و ذهنشان را درگیر میکند، هزینه و قیمت این کار است. این روزها با به وجود آمدن تنوع و گوناگونی در روشهای لاغری و تبلیغات رنگارنگ و زیاد در این زمینه که هر کدام قیمتهای متنوع خودشان را دارند و گاهی تفاوت قیمتها با یکدیگر بسیار زیاد و نامعقول هم هست، افراد در انتخابهایشان دچار شک و تردید میشوند و نمیتوانند از بین هزینه ها و قیمتهای پیشنهادی موجود، یکی را انتخاب کنند.

روش لاغری ابدومینوپلاستی: 12 تا 15 میلیون تومان