اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
138 بازدید

ابدومینوپلاستی بعد از سزارین چطور است؟

ابدومینوپلاستی بعد از سزارین چطور است؟ بارداری باعث تغییر شکل اندام‌‌ها می‌شود و خانم‌ها در زمان بارداری با مشکلاتی مثل اضافه وزن، افتادگی شکم، افتادگی پوست و.. مواجه می‎‌شوند. یکی از راه‌های درمان افتادگی پوست شکم ابدومینوپلاستی است. پوست آویزان و افتاده شکم بعد از زایمان با ورزش از بین نمی‌رود زیرا فقط چربی است که با ورزش از بین می‌رود و پوست اضافی با کاهش وزن بیشتر دچار افتادگی می‌شود.

افرادی که تصمیم به جراحی برداشتن پوست اضافه زیر شکم خود را دارند بهتر است بررسی‌های لازم را در این زمینه انجام دهند و اگر به انجام جراحی ابدومینوپلاستی کامل یا برداشتن پوست اضافی زیر شکم نیاز نباشد متخصص زنان و زایمان می‌تواند این جراحی را انجام دهد در غیر این صورت باید به جراحان پلاستیک ارجاع داده شود تا متخصص یک جراحی کامل را برای فرد انجام دهد.

دکتر حسین رحمانی با سابقه بیش از دو دهه و چندین هزار عمل جراحی زیبایی موفق با در نظر گرفتن سلامت افراد و حفظ استانداردهای مصوب در کنار ویژگی‌های زیبایی شناختی بهترین نتایج را در کارنامه کاری خود ثبت کرده‌اند. مطب تخصصی دکتر رحمانی در سعادت آباد تهران است. به دلیل تعداد بالای رضایت مشتریان دکتر رحمانی جزء بهترین‌های حوزه لیپوماتیک، پیکرتراشی، لیفت سینه، ابدومینوپلاستی شناخته شده‌اند.

اعمال جراحی زیبایی همزمان با زایمان سزارین امکانپذیر است؟

تنها جراحی که می‌توان با زایمان سزارین انجام داد برداشتن پوست اضافی زیر شکم است اما در حالت کلی هرنوع جراحی همزمان با سزارین ممنوع است. انجام این جراحی همزمان با زایمان سزارین باید توسط متخصص انجام شود که زمان جراحی خیلی و بیهوشی بیمار کوتاه شود. بعد از زایمان با کمی بزرگ‌تر کردن برش ناحیه شکم، چربی و پوست اضافی آن ناحیه برداشته می‌شود.

اگر جراحی ابدومینوپلاستی توسط متخصص حرفه‌ای انجام نشود می‌تواند منجربه ایجاد لخته خونی و عفونت شود. بنابراین در انتخاب جراح خود خیلی دقت کنید. اگر پوست اضافی و چربی‌های ناحیه شکمی زیاد باشد جراحی ابدومینوپلاستی بسیار سنگین خواهد بود و باید همزمان سایر عمل‌های زیبایی از جمله لیپوساکشن هم صورت بگیرد. در این موارد به دلیل تخصصی بودن کار باید روند عمل را به دست یک جراح زیبایی یا جراح پلاستیک بسپارید.

بعد از سزارین بهترین زمان برای انجام عمل ابدومینوپلاستی چه زمانی است؟

 

ابدومینوپلاستی بعد از سزارین چطور است؟
ابدومینوپلاستی بعد از سزارین چطور است؟

 

بهتر است چند ماه بعد از عمل سزارین این عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهید چون در این فاصله بدن فرصت دارد وزن خود را متعادل کند د ر نتیجه جراحی ابدومینوپلاستی با کیفیت بسیار بهتری انجام خواهد شد. از طرفی زخم‌های سزارین کاملاً بهبود پیدا کرده و بیمار درد و خونریزی زیادی تجربه نمی‌کند. اما اگر بیمار این تبعات را بپذیرد و اصرار به انجام جراحی ابدومینوپلاستی همزمان با زایمان داشته باشد باید در انتخاب پزشک خیلی دقیق عمل کند تا بهترین نتیجه را دریافت کند.

جراحی همزمان ابدومینوپلاستی با زایمان سزارین چه مزایایی دارد؟

شما با انجام همزمان سزارین و ابدومینوپلاستی با یک تیر دو نشان زده‌اید زیرا دوره نقاهت جراحی زیبایی شکم و سزارین در یک مرحله انجام می‌شود. در ناحیه پوستی فقط یک مرحله برش انجام می‌شود چون در عمل سزارین برای خروج جنین برش‌هایی زیر شکم ایجاد می‌شود. همین برش‌ها کانالی می‌شود برای برداشتن پوست اضافی بعد از زایمان بنابراین نیازی نیست دوباره که دوباره روی شکم برش ایجاد شود.

نحوه عمل همزمان ابدومینوپلاستی با سزارین

به طور کلی باید به بیماران توصیه شود که حداقل ۶ ماه برای عمل جراحی شکم پس از زایمان صبر کنند تا التهابات کاهش یابد. اما اگر اصرار بر انجام همزمان ابدومینوپلاستی با سزارین باشد باید بیمار از نظر جسمی قوی باشد، بیماری‌های زمینه‌ای خاصی نداشته باشد و زمان کافی برای استراحت بعد از عمل داشته باشد. برای انجام این عمل ابتدا باید تمام مراحل عمل سزارین و به دنیا آمدن کودک انجام ‌شود.

در مرحله بعد برای اعمال ابدومینوپلاستی بین ناف و خط شرمگاهی یک برش افقی ایجاد می‌شود. البته شکل و طول این برش در موارد مختلف یکسان نخواهد بود. پس از ایجاد برش پوست شکم را بالا زده و لایه‌های زیر ترمیم می‌شوند. حالا پوست شکم را کشیده، محل قرار گرفتن ناف را تعیین کرده و قسمت اضافی را برش می‌دهند. مدت زمان لازم برای انجام این عمل حدود دو تا چهار ساعت است اما در برخی مواقع این زمان کمی بییشتر خواهد شد.

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست