اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
356 بازدید

گن لیپوساکشن

بعد از عمل لیپوساکشن، باید به مراقبت از خود با توجه به دستورالعمل‌های پزشکی توجه شود. مراقبت از جای عمل، کاهش تورم و درد، و جلوگیری از عفونت از جمله مراقبت‌هایی هستند که باید پس از لیپوساکشن انجام شود. گن مخصوص لیپوساکشن باعث خروج ترشحات اضافی از طریق برش‌های جراحی می‌شود. استفاده از گن بعد از لیپوساکشن کلاژن سازی در پوست را تحریک کرده و در نتیجه موجب بهبود زودتر زخم‌ها می‌‎شود. تجربه ثابت کرده است افرادی که در دوره نقاهت خود از گن بعد از عمل استفاده کرده‌اند، دارای پوست صاف و یکنواخت هستند. جراح در جلسه مشاوره به بیمار توضیح می‌دهد که چه نوع گن کششی برای او مناسب است. این محصولات توسط شرکت‌های مختلف تولید شده و دارای کیفیت‌های متفاوتی هستند. برای رسیدن به نتیجه مطلوب از محصولات با کیفیت استفاده کنید. باید تا 3 الی 4 هفته باید به صورت مداوم این گن را بپوشید و پس از این مدت مجاز هستید در ساعات خاصی از روز از آن استفاده کنید.

مراقبت بعد از لیپوساکشن

– استراحت کافی: پس از جراحی لیپوساکشن، باید استراحت کافی داشته باشید و از فعالیت‌های فیزیکی سنگین امتناع کنید.

– استفاده از کمپرس یخ: استفاده از یخ و کیسه‌های یخی در منطقه جراحی می‌تواند کمک کند تا تورم و درد کاهش یابد.

– مصرف داروی ضد التهاب: پزشک ممکن است برایتان داروهای ضدالتهاب تجویز کند تا درد و تورم را کاهش دهد.

– استفاده از لباس فشاری: پس از عمل لیپوساکشن، لباس فشاری برای کاهش تورم و حفظ شکل جدید بدن ممکن است به شما توصیه شود.

– تغذیه سالم: تغذیه سالمی که شامل میوه، سبزیجات و غذاهای با ارزش غذایی بالا است، می‌تواند به بهبود سریع‌تر و بهتر بدن کمک کند.

دلیل استفاده از گن بعد از عمل لیپوساکشن

گن لیپوساکشن

  1. کاهش تورم: گن بعد از لیپوساکشن می‌تواند به کاهش تورم و التهاب کمک کند. گن بر روی مناطق عمل شده قرار داده می‌شود و به خاطر اینکه سرد است، باعث انقباض عروق و کاهش خونرسانی در منطقه می‌شود که منجر به کاهش تورم می‌شود.
  2. کاهش درد: گن باعث کاهش درد و سوزش در منطقه عمل می‌شود. همچنین، احتمال عفونت و خونریزی در منطقه عمل را کاهش می‌دهد.
  3. تسریع روند بهبودی: استفاده از گن بعد از لیپوساکشن می‌تواند به مراحل بهبودی را سرعت ببخشد و عوارض مرتبط با عمل جراحی را کاهش دهد.
  4. حفظ شکل جدید: استفاده از گن بر روی مناطق عمل، می‌تواند به حفظ شکل جدید بدن کمک کند. گن به عنوان یک لباس فشاری عمل می‌کند و باعث کاهش تورم و حفظ شکل جدید بدن می‌شود.

مزایای استفاده از گن بعد از عمل لیپوساکشن

  1. کاهش تورم و درد: گن بر روی مناطق عمل شده قرار داده می‌شود که باعث انقباض عروق و کاهش خونرسانی در منطقه می‌شود و به کاهش تورم، التهاب و درد کمک می‌کند.
  2. جلوگیری از عفونت: استفاده از گن بعد از عمل لیپوساکشن می‌تواند به جلوگیری از عفونت در منطقه عمل کمک کند. گن می‌تواند با کاهش خونرسانی در منطقه عمل، باعث کاهش خطر عفونت شود.
  3. جلوگیری از تجمع مایعات: پس از عمل لیپوساکشن زیر پوست خالی شده و محل مناسبی برای جمع شدن مایعات و خونابه می‌باشد. در صورتی که تا قبل از بسته شدن سوراخ‌ها این مایعات خارج نشود بدن دچار عفونت می‌شود. گن بعد از عمل، فشار به بدن وارد شده و این مایعات به راحتی خارج می ‌شود.
  4. بهبود جای زخم: اگر بعد از عمل از گن مخصوص استفاده نشود زخم باز شده و ممکن است دیرتر بهبود یافته یا دچار بافت اسکار و قرمزی شود. اگر از گن مخصوص لیپوساکشن استفاده شود، جریان خون در اطراف محل برش افزایش می‌یابد، زخم ها سریع تر بهبود یافته و در حین ترمیم بافت اضافه‌ای اطراف آن تشکیل نمی‌شود.

بهترین گن‌ پس از جراحی لیپوساکشن

گن لیپوساکشن

بهترین گن‌ لیپوماتیک علاوه بر ثابت نگه داشتن بدن، به فرم‌دهی آن نیز کمک می‌کنند. این مسئله ثابت شده است که گن برای لاغری بدن و کاهش عوارض در دوران بهبودی پس از لیپوماتیک، بسیار مؤثر است. گن‌ لیپوساکشن از محل بریدگی‌ها در بدن بیمار مراقبت می‌کند و از جمع شدن مایعات نیز پیشگیری می‌کند. بعد از لیپوساکشن، ممکن است هنوز ترشحات مایعات از بین نرفته باشد. در صورت استفاده از گن‌هایی با رنگ روشن، این ترشحات کاملاً مشخص خواهند بود. به همین دلیل توصیه می‌شود پس از جراحی از گن‌های آزاد و با رنگ تیره استفاده کنید تا ترشح مایعات مشخص نباشد.

از آن‌جایی که امکان آغشته شدن ترشحات بدن به گن‌ لیپوماتیک وجود دارد، همیشه بهترین راه این است که از گن‌های قابل شستشو استفاده کنید. اگر گن به اندازه‌ی کافی به بدن فشار وارد نکند، احتمال تجمع مایعات و افزایش ورم وجود خواهد داشت. اما لازم است مطمئن شوید که گن بیش از حد تنگ نباشد. اگر در بدن احساس سوزش یا خارش دارید و یا حس می‌کنید گردش خون در قسمتی از بدن مختل شده، یعنی گن لیپوماتیک برای شما خیلی تنگ است. بهتر است از گن‌هایی استفاده کنید که جنس آن‌ها از الیاف مصنوعی یا نایلون باشد. این پارچه‌ها علاوه بر دوام بالا باعث می‌شوند جریان هوا به پوست رد و بدل شود. لازم است از گنی استفاده کنید که از رطوبت پوست جلوگیری کند. بنابراین بهتر است از گن‌هایی از جنس الیاف طبیعی مانند پنبه استفاده نشود.

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست