انواع پروتز سینه با دکتر حسین رحمانی

یکی از مشکلات رایج در میان خانم‌ها مشکل کوچک بودن سینه‌هاست. این مشکل ممکن است با ازدواج و حتی بچه دار شدن نیز برطرف نشود. در این شرایط خانم‌های زیادی هستند که نسبت به جسم خود حس بدی پیدا کرده و از نظر روحی دچار مشکل می‌شوند. یکی از بهترین روش‌ها برای بزرگ کردن سینه استفاده از پروتز سینه است که در مقایسه با روش‌های تزریق ژل و چربی کم عارضه تر و حتی بسیار ماندگار‌تر است. اکثر مشکلات مربوط به زیبایی سینه را می‌توان با جراحی پروتز برطرف کرد.

بهترین پروتز سینه کدام است؟

در طول چند سال اخیر تجربه استفاده از هر دو پروتز در اروپا و آمریکا نشان داده که پروتزی که با ژل سیلیکون پر شده است بسیار مناسب‌تر است. این نوع از پرتز مانع از ایجاد کپسول در اطراف پروتز و مشکلاتی همچون چین خوردگی پروتز، احساس صدا و جابه‌جایی با میزان خالی شدن پروتز بر اثر نشست مایع درون آن که از سالین است می‌شود.

توضیحات دکتر حسین رحمانی در خصوص پروتز سینه

انواع پروتز سینه

به طور کلی پروتز سینه به دو دسته کلی تقسیم می‌شود:

 • پروتزهایی که با ژل پر شده‌اند.
 • پرتزهایی که با سالین پرشده‌اند.

انواع پروتز از لحاظ شکل ظاهری

پروتز سینه قطره اشکی

سینه‌ها از اندام‌هایی هستند که زیبایی در شکل، سایز و فرم آن‌ها می‌تواند تاثیر مستقیم در جذاب به نظر رسیدن استایل بانوان داشته باشد از این رو عمل پروتز سینه یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی در میان خانم‌ها در سراسر دنیا است. فاکتوری که برای داشتن یک استایل زیبا در بانوان مد نظر است داشتن اندامی شکیل با سینه‌هایی پر و برجسته می‌باشد. کوچک بودن سینه‌ها در بسیاری از موارد ژنیتکی است اما به طور شایع به دلیل کاهش وزن و نیز بالا رفتن سن و تحلیل بافت‌های پستان هم اتفاق می‌افتد. پروتز سینه قطره اشکی، یک نوع پروتز سینه است که شکل آن شبیه به قطره آب یا اشک است. این نوع پروتز سینه برای بیمارانی مناسب است که به دنبال افزایش حجم سینه خود هستند و می‌خواهند شکل طبیعی سینه را داشته باشند. پروتز سینه قطره اشکی، معمولاً از سیلیکون یا مواد مشابه ساخته می‌شود و دارای یک پوسته نرم و انعطاف پذیر است. این پروتز سینه در قسمت پایینی خمیده و در قسمت بالایی پهن است و شکل آن به نحوی طراحی شده که بتواند به صورت طبیعی درون سینه قرار بگیرد. بخاطر امنیت و زیبایی که این مدل پروتز ایجاد می‌کند، انتخاب نخست اکثر خانوم‌ها می‌باشد چون بافتی شبیه به بافت سینه دارد. با این حال، برای انتخاب پروتز مناسب باید با پزشک معالج و متخصص پروتز سینه مشورت کرد و نوع پروتز مناسب برای نیازهای شخصی خود را تعیین کرد. با اطمینان خاطر جراحی‌های زیبایی مورد نیازتان را به تیم جراحی لیپوماتیک ایران بسپارید

انواع مدل پروتز سينه

پروتزهای سالینی: این پروتزها از محلول استریل آب و نمک ساخته شده‌اند. در صورت سوراخ یا پاره شدن آن‌ها مواد داخل آن به طور کامل تخلیه و توسط بدن جذب و در نهایت دفع می‌گردد. پروتزهای سالین در هنگام لمس از پروتزهای سیلیکون سفت‌تر بوده و تاییدیه سازمان دارو را دارا می‌باشد.

پروتزهای سیلیکونی : پروتزهای سیلیکونی از نظر قوام و در لمس شباهت بیشتری به بافت طبیعی پستان‌ها دارند. مواد داخلی این پروتزها را ژل سیلیکون تشکیل می‌دهد و انواع متفاوتی از لحاظ میزان تراکم و ثبات در شکل و فرم دارند این نوع پروتزها اگر سوراخ یا پاره شوند محتوای سیلیکونی آنها شکل پروتز را حفظ کرده و نشتی به بافت‌ اطراف مثل آنچه که در مورد پروتزهای آب نمکی رخ می‌دهد مشاهده نمی شود و تقریبا تمامی محتویات پروتز محدود به درون پوسته آن باقی می‌ماند. پروتز سیلیکونی نیز دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا می‌باشد.

آيا سولاریوم براي پروتز سینه ضرر دارد؟

پروتز سینه گرد یا اشکی؟!

پروتز سینه اشکی مناسب چه افرادی است؟

پروتز سینه قطره اشکی یکی از نوع پروتزهای سینه است که برای بسیاری از افراد مناسب است. این پروتز سینه به دلیل شکل آن که شبیه به قطره یا اشک است، به صورت طبیعی درون سینه قرار می‌گیرد و می‌تواند به شکل و اندازه‌ سینه طبیعی نزدیک باشد.

پروتز سینه قطره اشکی برای افراد زیر مناسب است:

1- افرادی که قصد افزایش حجم سینه خود را دارند.

2- افرادی که به دنبال حفظ شکل طبیعی سینه هستند.

3- افرادی که پس از جراحی سینه، احتیاج به جایگزینی سینه با پروتز دارند.

4- افرادی که سینه یکی از مهمترین عوامل زیبایی و جذابیت ظاهری آن‌هاست.

5- افرادی که به دلیل عوارض جانبی یا سایر مشکلات، نمی‌توانند جراحی سینه را انجام دهند.

پروتز سینه گرد انتخاب کنیم یا اشکی؟

انتخاب پروتز سینه مناسب برای هر فرد، بستگی به نیازهای شخصی و میل به شکل ظاهری دارد و باید با مشورت پزشک متخصص پروتز سینه تعیین شود. پروتز سینه گرد و پروتز سینه قطره اشکی، دو نوع پر استفاده و مناسب برای بیماران هستند. پروتز سینه گرد شکلی کاملاً گرد و تقریباً برای همه افراد مناسب است. این پروتز اندازه‌های مختلفی دارد که به صورت دو پروتز جداگانه برای هر سینه قرار می‌گیرد. در مقابل، پروتز سینه قطره اشکی شکلی شبیه به قطره یا اشک دارد و در بالایی پهن و در پایینی خمیده است. این نوع پروتز سینه مناسب برای کسانی است که به دنبال شکل طبیعی سینه هستند و می‌خواهند حجم سینه خود را افزایش دهند.

در کل پروتز سینه گرد رایج ترین نوع پروتزی است که زنان برای عمل بزرگ کردن سینه انتخاب می‌کنند. اما پروتزهای سینه اشکی، بیشتر برای زنانی که به دنبال نتایج ظریف‌تر هستند جذابیت بیشتر دارد. با این حال، تعیین نوع پروتز سینه مناسب برای شما باید بر اساس نیازهای شخصی و مشاوره پزشک معالج انجام شود. پزشک می‌تواند به شما کمک کند تا نوع پروتز مناسب برای شما را تعیین کنید که با توجه به شکل و اندازه سینه، سبک زندگی و ترجیحات شما مناسب باشد.

 

 

قبل و بعد پروتز سینه ؟!

به راحتی و در سریعترین زمان به صورت آنلاین از سایت ما نوبت بگیرید

پاسخ به سوالات مهم؟!

در واقع این روش ترکیبی از لیفت سینه و افزایش حجم سینه است که برای اصلاح افتادگی و بزرگ کردن سینه انجام می‌شود.

در صورتی که تحرک و ورزش زیادی را انجام می‌دهید ممکن است بافت پروتز سریع‌تر دچار فرسودگی و سایش شود. لازم است به مدت 10 تا 15 سال پس از عمل هر سال به پزشک مربوطه مراجعه کرده و سونوگرافی انجام دهید.

معمولاً اگر این عمل توسط پزشک ماهری انجام شود عوارض یا تهاجم آن بسیار کمتر خواهد بود. در صورت رعایت نکات مربوطه عوارض بعد از عمل بسیار کم است. بهتر است بعد از عمل عوارضی همچون خون مردگی، تشکیل کپسول، تورم  و.. را جدی گرفته و تحت نظر پزشک مربوطه باشید.

 • عدم مصرف سیگار از زمان سه هفته قبل از عمل
 • عدم استفاده از بعصی داروهای ضد انعقاد خون
 • انجام کامل آزمایش‌های قبل از عمل
 • انجام سونوگرافی و ماموگرافی به‌طور کامل
 • حداقل 8 ساعت ناشتا بودن پیش از عمل
 • انجام نوار قلب برای بیماران بالای 40 سال

 

 • شروع پیاده روی سبک از روز بعد از عمل
 • هنگام استراحت سر بالاتر از بدن قرار بگیرد.
 • دو تا سه روز بعد از عمل با شامپو بچه حمام کنید.
 • تا سه هفته از فعالیت‌های شدید بدنی و زناشویی بپرهیزید.
 • سعی کنید از دست‌های خود بعد از عمل در جهت‌های مختلف استفاده کنید.

 

این عمل جزء زیبایی محسوب می‌شود و تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. هزینه عمل با توجه به مهارت پزشک  و شهرت او متفاوت خواهد بود.

فهرست